Tradycja i oryginalna receptura

Historia

Historia

Firma powstała w 1960 roku jako zakład funkcjonujący w strukturze CZSS Społem, produkujący wyroby ciastkarskie m.in. herbatniki i markizy.

W roku 1974 rozpoczęto produkcję oryginalnych, drobnych, charakteryzujących się różnorodnością kształtów oraz smaków krakersów, które sprzedawane są do dnia dzisiejszego z wielkim sukcesem zarówno ​w kraju jak i za granicą.

W 1994 roku nastąpiła prywatyzacja zakładu, a głównym udziałowcem została firma z kapitałem zagranicznym, natomiast od czerwca 2000 roku Firma RARYTAS posiada kapitał wyłącznie polski, który pozwolił na ustabilizowanie się Firmy na rynku.

W 2003 roku wdrożony został system HACCP dający gwarancję wyrobów wysokiej jakości jak również możliwość szczegółowego monitorowania procesów produkcyjnych.

W sierpniu 2003 roku zakład otrzymał Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2001, który dodatkowo umocnił wizerunek Firmy jako lidera na rynku oraz zagwarantował naszym odbiorcom wysoką jakość obsługi. W maju 2007 roku otrzymaliśmy Certyfikat IFS ( International Food Standard ), który łączy w sobie m.in. : zarządzanie jakością ; zasady systemu HACCP; mobilizację kierownictwa do podjęcia odpowiedzialności oraz zaangażowanie się w sprawy systemu IFS; skupia uwagę na potrzebach i wymaganiach klienta jak również określa wymagania związane z personelem, wyposażeniem socjalnym i procesami produkcyjnymi.

Są to kluczowe elementy dla globalnego wzorca dotyczącego bezpieczeństwa żywności. W trosce o naszych konsumentów staramy się łączyć wieloletnie doświadczenie oraz zdobytą wiedzę. Wszystkie nasze wyroby produkujemy na bazie wyłącznie naturalnych składników, bez stosowania polepszaczy, sztucznych barwików i konserwantów. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze wyroby były świeże, kruche, chrupiące i oryginalne – właśnie takie jakie lubią nasi konsumenci.

Nasze priorytety

Najwyższa jakość

Najwyższa jakość

Priorytetem jest dla nas produkcja najwyższej jakości krakersów, które towarzyszyć będą naszym Klientom podczas wspólnie spędzanych chwil. Podjęliśmy trud ulepszenia naszych produktów w celu stworzenia nowych wyrobów o korzystnym profilu żywieniowym. Najważniejszym elementem tego projektu jest jego innowacyjność, dlatego wybierając oferowane przez nas wyroby – wybierasz najwyższą jakość!

Z tego powodu, Rarytas Sp. z o.o. mając na uwadze zdrowie naszych Konsumentów oferuje Państwu krakersy o specjalnych i unikatowych w skali światowej właściwościach fizykochemicznych i zdrowotnościowych, wynikających z radykalnego obniżenia w nich zawartości:

  • akrylomidu,
  • 3MCPD,
  • estrów glicydylowych
  • nasyconych kwasów tłuszczowych.

Szczególną uwagę zwróciliśmy także na to, aby po dokonaniu tych zmian. smak naszych ciastek pozostał bez zmian, a nawet go poprawiliśmy.

Ale to oceńcie sami, zapraszamy do konsumpcji naszych wyrobów!

Certyfikaty

Certyfikaty

​BRC 2023 PL

IFS 2023 PL

ISO 22000:2018 PL

BRC 2023 EN

IFS 2023 EN

ISO 22000:2018 EN